Kapadokya

Kapadokya İç Anadolu’nun mükemmel bir tatil merkezidir. Geçmişten günümüze bilinen en iyi yerleşim yerleri arasında ön plana çıkan bu yer yerli ve yabancı on binlerce turisti ağırlayan bir merkez olduğu kadar doğal bir yerleşim yeri havasındadır. Erciyes ve Hasan Dağları’nın oluşturduğu peribacaları dünyanın sayılı eserleri arasında yerini korumaktadsır. Kaya oteller içinde verilen hizmetler dillere destan bir keyif yaşatmaktadır. Herkes yaşamının bir bölümünde mutlaka Kapadokya‘yı görmelidir.

Kapadokya bölgesi eski Roma döneminde kalma bir ismi ifade etmektedir. Bu dönemde bölge Nevşehir, Kırşehir, Aksaray ve Niğde’den oluşan büyük bir yerleşim yeri konseptidir. Bölgenin yerleşim yerine uygunluğu o dönemlerden de bilinmektedir. Peri bacaları ve doğal taşlardan oluşan mağaralarda insanlar o dönemlerde de yaşamıştır. Bu gün bölge hem bir tatil merkezi hem de bir şarap üretim merkezidir. Bu yanıyla üretim ve turizm değeri yüksek bir bölgedir.

 

Bir yorum yaz

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 
  • Facebook’ ta Beğen

Logo
kapadokyaoteller.com © 2013