Kapadokya Balon Turları

Kapadokya bölgesi tarihi ve turistik değerleriyle ön plana çıkmaktadır. Kapadokya içinde tatil yapmak buradaki gezilecek yerleri gezmekten ibaret değildir. Burada bulunan  oteller başta olmak üzere çok sayıda kurum ve kuruluş bölgeyle ilgili çeşitli aktivitelere imza atmaktadır. Bölgede doğa yürüyüşü, bisiklet, Kapadokya balon turu, akşam eğlenceleri gibi aktiviteler bulunmaktadır. Ayrıca burada bulunan eski kilise içinde de çeşitli kültürel faaliyetler yürütülmektedir.

Kapadokya bölgesinin en bilindik turistik aktiviteleri arasında kuşkusuz balon gezisi bulunmaktadır. Kapadokya balon turu olarak adlandırılan buı muhteşem aktivite bizi 1800 lü yılların bu gözde hava aracıyla tarihe romantizme ve heyecana götürür. Helyum gazıyla doldurulmuş balon neredeyse tüm bölgenin üstüne uçarak istenen noktaya ulaşır. İnişi ve çıkışı adrenalin dolu olan balonun havada süzülüşü ise bir hayli keyif vericidir.

Kapadokya balon turu sabah saatlerinde yapılmaktadır. Misafirler balon turu sırasında bölgedeki güneşin doğuşunu izleyebilmektedir. Bu kadar erken saatlerde yapılma sabebi ise balonbların 28 derece üstü hava sıcaklığında uçamamasıdır. Balon turu organizatörleri sabah saat 05.00 civarında servisler kaldırmakta, balon kalkışının yapılacağı bölgeye misafirleri taşımaktadır. Burada açık büfe kahvaltı imkanı misafirleri beklemektedir. Kalkışa hazırlanan balonlar yolcularını alarak kalkışa geçmektedir.

Kapadokya balon turu için hizmet veren balonlar yaklaşık 1000 feet yükseklikte uçmaktadır. Ancak bu yükseklik değişebilmektedir. Balonu kullanan pilotlar yükselip alçalarak gidilecek yöne uygun bir konumda esen rüzgarı bulmaya çalışırlar. Bu yükseliş ve alçalışlarla rüzgar bulunur ve yolculuk yapılır. Ancak rüzgarın yönünü değiştirmesi yeniden bu işlemin yapılmasını gerektirmektedir. Kapadokya balon turu Türkiye’de balon turu hizmetindeki en iyi keyfi yaşatmaktadır. Buradaki tatilin olmazsa olmazı bu rengarenk balonlarda bir süre zaman geçirmektir. Bölgeye sabah erken saatlelerde yolu düşenler havada uçuşan balonları görebilir.

Kapadokya balon turu fiyatı o kadar da yüksek sayılmaz. 30 dakikadan iki saate kadar olan bir balon turunun fiyatı ortalama olarak 130 ve 300 TL arasında değişmektedir. Bölgede yaşanacak bu harika deneyim için bu fiyat çok sayılmaz. Ziyaret etmek isteyenlere uzun uçan ve mağaralarla peri bacalarının arasından geeçen balon turları özellikle önerilmektedir. Ortalama olarak 10 kişi alan bu uçuşlar en harika deneyimi sağlayacaktır.

 

 

Bir yorum yaz

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 
  • Facebook’ ta Beğen

Logo
kapadokyaoteller.com © 2013