Kapadokya Kaya Otelleri

Kapadokya kaya otelleri biçim ve konaklama seçenekleri açsından diğer bölgelerde yer alan otellerden çok daha farklıdır. Kapadokya kaya otelleri içinde standart biçimlerde oteller bulunsa da bu tarzdaki oteller bölgenin genel konaklama tesisleri konseptinden farklı oteller olarak öne çıkmaktadır. Kapadokya bölgesi içinde yer alan otellerin biçimsel özelliği en başta taş ve mimari açıdan farklı olmalarıdır. Bu farklılık otelin tarihsel olarak ne kadar eski bir yapıda inşa edildiğiyle paralel bir biçimde gelişmektedir. Bu otellerden bazılarına kısaca yer veriyoruz.

Nostalji Cave Suit: Kapadokya kaya otelleri arasında bilinen en iyi otellerden birisi de burasıdır. Kapadokya bölgesinin en iyi ve kaliteli otelleri arasında sayılan bu otel, genel çizgileri itibariyle iyi bir peribacaları tatili için kurgulanmıştır. Çünkü otelin dış cephesinde ortaya çıkan şey mükemmel tasarımıyla bir bölge oteli olmasıdır.

Arch Palace Hotel: Anadolu’ya şekil vermiş uygarlıklar bu günkü kültürel yapının oluşmasına da büyük katkı sağlamıştır. Bu otelin mimari biçimi de dönemin konaklama merkezleri atrasında üst sıralarda yer almaktadır. Taşları eski dönemlerden beri bölgenin en önemli yapı malzemeleri sayılan taşlardan oluşan yapının iç ve dış cephesiyle odaları gezginlere kendisini özel hissettirecek bir biçimde kurgulanmıştır.

Anatolian Houses: Anadolu’nun muhteşem misafirperver evleri bu otele de isim seçiminde yardımcı olmuştur. Taş yapısı, mimarisi ve diğer özellikleriyle bu yapı ön plana çıkmaktadır.

İn Pensiyon: Çavuşin köyü içinde yer almasıyla benzerlerinden ayrılmaktadır. İyi bir tatil deneyimi isteyenler için Kapadokya otelleri içinde bu otel de tercih edilebilirlik sıralamasında üst sıralarda yer almaktadır.

 

 

 

Bir yorum yaz

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 
  • Facebook’ ta Beğen

Logo
kapadokyaoteller.com © 2013