Ürgüp Otelleri

Ürgüp otelleri bölge gezisinde her turistin dikkatini çekecek kadar güzeldir. Bu bölgeye yapılacak kısa bir gezide Ürgüp otelleri tercihi için bile Ürgüp geziye dahil edilmelidir. Ürgüp bölgesinde yer alan otellerin bazıları gezgin puanları ve bölge ziyaretçilerinin yorumlarıyla oluşturulurken bazıları da buradaki kalite ve fiyat seçeneklerinin karşılaştırılmasıyla elde edilmiştir. Kısaca Ürgüp otelleri içinden öne çıkan oteller şu şekilde sayılabilir.

Akuzun Hotel: Kuşkusuz yeşil ve peribacalı Nevşehir gezisinde her ikisini bir arada bulabileceğiniz en iyi otel burasıdır. Otel içinde bir kaç günlük konaklama her ziyaretçiyi memnun etmektedir. Servis kalitesi ve hizmet standardı yüksek bir oteldir.

MDC Hotel: Burası Ürgüp otelleri içinde en fazla dikkat çeken bir başka oteldir. Ürgüp içinde genel olarak hakim olan mağara oteller veya nadiren görülen yeşilin hakim olduğu oteller içinde burası ön plana çıkan önemli bir merkezdir. Bölge ziyaretinde dikkat çekici özellikleriyle burası tercih edilebilir.

Yusuf Yiğitoğlu Konağı: Gerçek bir peribacası macerası için peribacaları temalı bu mekan terich edilebilir. Bölgenin en iyi otelleri arasında yüksek standartlarıyla ön plana çıkan bu otel Türk kültürünün önemli dekorasyon  ve sanat eserleriyle dolayısıyla da tercih edilmektedir.

Antik Cave House: Eski dönemlerin revaklı yapılarını sevenler bir Osmanlı veya Selçuklu eseriyle karşı karşıya olduğunu zanneder. Yapının revakları ve kullanılan malzeme de eski dönemleri yaşama hissi verir. Ancak burası kuşkusuz modern zamanların en iyi otelleri arasında yer almaktadır. Pencere tipi, ışıklandırmaları ve gerçek tasarımıyla bu otel de ön plandaki oteller arasında yer almaktadır.

Capadoicca Palace Otel: Adına yakışır bir saraydır. Mimarisi ve yapısıyla eski dönemlerin mimarisini yansıtmaktadır. Ancak servşis ve hizmet kalitesi yönünden kesinlikle benzerlerinden ileridedir. Ürgüp Otelleri arasından tercih edilmesi gereken oteller listesi içinde en önemlilerindendir.

 

 

 

 

Bir yorum yaz

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 
  • Facebook’ ta Beğen

Logo
kapadokyaoteller.com © 2013